Kontynuując korzystanie z tej strony, oświadczasz że akceptujesz naszą Politykę prywatności i cookies.
Sztuka aplikowania perfum: Jak wydobyć potencjał swojego ulubionego zapachu

Chyba każdy z nas posiada ulubiony zapach perfum, który towarzyszy nam niemal każdego dnia. Bez względu na to, czy jest to woda perfumowana, woda kolońska w przypadku mężczyzn, bądź woda toaletowa, wiele osób zastanawia się nad tym, jak prawidłowo aplikować perfumy, aby na dłużej zachować intensywność zapachu. Okazuje się bowiem, że sposób aplikacji perfum ma kluczowe znaczenie, by nuty zapachowe kosmetyków utrzymywały się na skórze przez długie godziny. Jak zatem należy właściwie aplikować perfumy? Jakich błędów unikać i o czym pamiętać? Co sprawia, że zapach szybciej się ulatnia? Sprawdź szczegóły.

Jak aplikować perfumy - o tym pamiętaj

Kiedy mówimy o tym, jak należy prawidłowo używać perfum, przede wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu umiaru. Wielokrotna aplikacja perfum na skórze nie wpływa pozytywnie na przedłużenie ich trwałości. Wystarczy kilka psiknięć perfum, aby pięknie pachnieć przez cały dzień. Jeśli będziemy zbyt intensywnie używać perfum, otrzymamy efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż aromat może być zbyt intensywny, a nam po niedługim czasie zostanie tylko pusty flakon. Kolejna kwestia dotyczy tego, na jakie miejsca należy aplikować perfumy. Z pewnością nie należy spryskiwać nimi ubrania. Ich zapach będzie najlepiej wyczuwalny, kiedy spryskamy nadgarstki, kark, skronie, dekolt, szyję czy zgięcia łokci. Tutaj znowu musimy pamiętać o podstawowej zasadzie - ulubionym zapachem nie należy spryskiwać całego ciała, a tylko wybrane punkty.

Aplikacja perfum na włosy

Mówiąc o tym, jak aplikować perfumy, warto też zastanowić się nad tym, czy warto psikać nimi włosy. Tutaj sprawa nie jest do końca oczywista. Z jednej strony trwałość zapachu będzie na nich dobrze wyczuwalna przez długi czas. Z drugiej natomiast musimy mieć na uwadze to, że perfumy zawierają alkohol, który zwyczajnie wysusza włosy. Jeżeli zatem planujemy aplikację perfum na włosy, musimy to robić z dużym umiarem. Wystarczą dwa psiknięcia, aby skutecznie przedłużyć trwałość perfum i sprawić, że ich zapach będzie naprawdę wyraźnie wyczuwalny. Jeżeli zatem zależy nam na pielęgnacji włosów, a jednocześnie chcemy otulać się ulubionym zapachem, możemy wybrać kosmetyki do ich pielęgnacji z tej samej linii zapachowej, co nasz ulubiony flakon. Nie warto jednak używać zapachowych balsamów, kremów czy mgiełek na całe ciało. Intensywność zapachów będzie wtedy zdecydowanie za duża. Jak już zostało wspomniane, z perfumami dobrze jest zachować umiar, aby wydobyć cały ich potencjał.

Czy nakładać perfumy na ubranie?

Oprócz włosów, dobrze jest też wiedzieć, czy w przypadku ulubionych perfum warto jest aplikować je na ubranie. Jeżeli chcemy to robić, aplikujmy perfumy tylko na naturalne materiały, jak len czy bawełna. W tym przypadku też trzeba jednak zachować dużą ostrożność. Jeżeli drobinki perfum osadzą się na materiale, mogą spowodować jego przebarwienie. W przezroczystych flakonach łatwo zauważyć, że niektóre perfumy posiadają dość intensywny kolor, który może być widoczny na jasnych ubraniach. Zdecydowanie lepiej stosować perfumy w inny sposób. Delikatną mgiełkę możemy roztoczyć w powietrzu, a następnie wejść w nią i otoczyć się ulubionym aromatem. Z taką aplikacją perfum też trzeba jednak nieco uważać - jest ona dużo mniej ekonomiczna niż tradycyjne aplikowanie ich na skórze.

Jak przygotować skórę na aplikację perfum?

Bardzo ważne jest również to, jak przygotować nasze ciało do tego, aby zapach perfum utrzymywał się na nim przez dłuższy czas. Aplikacja perfum powinna być stosowana na oczyszczoną i suchą skórę. Najlepiej robić to po kąpieli, kiedy temperatura ciała jest nieco wyższa z powodu gorącej wody czy pocierania jej ręcznikiem. Pod wpływem ciepła cząsteczki zapachu mogą być bardziej wyczuwalne, chociaż nie dotyczy to wszystkich nut zapachowych. Kwiatowe aromaty mogą na przykład w takim przypadku tracić swoją moc. Aby ulubione perfumy były dłużej wyczuwalne, dobrze jest zadbać o to, by nie działały na nie inne kosmetyki, jakich używamy. Krem czy balsam do ciała też mogą posiadać swoje nuty zapachowe, które będą się mieszać i negatywnie wpłyną na trwałość perfum. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków z jednej linii zapachowej. Wówczas będziemy długo pachnieć ulubionymi aromatami.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrane perfumy podkreślają nasz styl i sprawiają, że czujemy się wyjątkowo. Aby ich zapach utrzymywał się dłużej, warto pamiętać o prawidłowej aplikacji. Najlepiej robić to na suchą i oczyszczoną skórę, w miejscach takich, jak nadgarstki czy zgięcia łokci. Zapach utrzyma się dłużej, jeżeli posiadajmy skórę tłustą, gdyż wydzielane sebum lepiej eksponuje zapachy. Bez względu na tym skóry, trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru - aby pachnieć dłużej, wcale nie trzeba wylewać na siebie całej buteleczki. Wystarczy zaledwie kilka psiknięć w wybranych miejscach. Sam zapach utrzymuje się też długo na włoskach, jednak zawarty w perfumach alkohol może powodować ich wysuszanie. Pamiętajmy też, aby używać kosmetyków do ciała z tej samej linii zapachowej, co nasze perfumy. Wówczas zapachy nie będą się ze sobą mieszać. Natłuszczona skóra - na przykład olejkiem czy balsamem - również utrzymuje zapach na skórze znacznie dłużej.

    Zostaw komentarz