Kontynuując korzystanie z tej strony, oświadczasz że akceptujesz naszą Politykę prywatności i cookies.
Trwałość perfum - sprawdź od czego zależy trwałość zapachu!

Zapachy

Dla wielu osób wybór odpowiednich perfum może nie być łatwym zadaniem. Niejednokrotnie wiąże się z długim czasem spędzonym w perfumerii na poszukiwaniach tego jedynego produktu. Bardzo różne czynniki decydują o tym, czy dany perfum zdobędzie nasze uznanie, czy też bez żalu odłożymy go z powrotem na sklepową półkę. Jednym z nich jest m.in. trwałość zapachu. Na rynku znajdziemy perfumy, które czujemy na skórze lub ubraniu nawet następnego dnia, a są też takie, których woń ulatuje znacznie wcześniej. Mając wybór, bez chwili zastanowienia wybierzemy produkt z tej pierwszej grupy. Właśnie dlatego w poniższym wpisie sprawdzamy, od czego zależy trwałość zapachu perfum. Dzięki temu znacznie dłużej możesz cieszyć się ulubionym aromatem w różnych sytuacjach.



Stężenie olejków zapachowych

Wyjątkowość kompozycji zapachowej i jej trwałość w dużej mierze zależy od tego jakich składników użyto do jej produkcji. Głównym składnikiem perfum są olejki eteryczne. Okazuje się, że im wyższe stężenie esencji zapachowej olejków tym kompozycja zapachowa perfum staje się mocniej wyczuwalna, a co za tym jest bardziej trwała. Wśród dostępnych wyrobów perfumeryjnych to właśnie wody perfumowane posiadają najbardziej skoncentrowaną dawkę olejków zapachowych - przeważnie wynosi ona 10-15%. Dobrym przykładem trwałych perfum mogą być chociażby wody perfumowane nalewane. Lane perfumy od pewnego czasu zyskują na popularności, trudno się temu dziwić są one zbliżone zapachem do oryginalnych perfum, zachwycają trwałością i co ważne można je w bardzo atrakcyjneju cenie.



Zwróć uwagę na to, jak i gdzie aplikujesz perfumy

Dla wielu z nas aplikowanie perfum jest pewnego rodzaju rutynową czynnością. Na co dzień mało kto zwraca uwagę na to, gdzie nakłada perfumy lub zwyczajnie nie ma świadomości tego, jak i gdzie powinno się je aplikować. To podstawowy błąd! Jeśli chcemy przedłużyć trwałość perfum warto zapoznać się z mapą ciała i aplikować perfumy na tak zwane “punkty pulsu”. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule: Jak używać perfum, aby przedłużyć ich trwałość?



PH skóry a trwałość perfum

Trwałość zapachu perfum jak zdążyliśmy się przekonać jest zależna od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest również to jaki rodzaj skóry posiadamy. Skóra tłusta ma kwasowe, czyli niskie pH dzięki temu ma tendencję do lepszego zatrzymywania zapachów. Inaczej jest w przypadku skóry suchej - olejki eteryczne zawarte w perfumach nie mogą w pełni przeniknąć przez skórę, w konsekwencji czego olejki w dość szybkim tempie się ulatniają. Jest jednak pewien prosty trik, który pozwala przedłużyć trwałość perfum - przed aplikacją swojego ulubionego zapachu warto użyć bezzapachowego balsamu do ciała. Ten skutecznie nawilży skórę odpowiednio ją natłuści i sprawi, że zapach dłużej utrzyma się na skórze.



Kompozycja zapachowa - w niej tkwi sekret intensywności perfum

Nie tylko skład perfum i stężenie olejków eterycznych ma wpływ na trwałość zapachu. Znamienne znaczenie mają kompozycje zapachowe i użyte nuty zapachowe w perfumach. Każdy perfum posiada nuty głowy, serca, głębi. Te nuty zapachowe występują w różnym stężeniu i rozwijają się w różnym tempie po nałożeniu na skórę. W opinii wielu perfumiarzy, kompozycje zapachowe z cięższymi nutami bazowymi zdecydowanie należą do najtrwalszych. Przykładami zapachów z cięższymi nutami są między innymi zapachy orientalne takie jak paczula, ambra, pieprz, opium, cynamon.

    Zostaw komentarz